Biyolojik - Kimyasal Saldırılar ve Ölümcül Virüslere Karşı Dekontaminasyon

Temp-Coat MDF 500 (Ticari)/ MDF 200(Askeri)

Dünya genelinde MDF-500 ile büyük başarılar elde edilmiştir. Kullanım alanları, biyolojik ve kimyasal silahlar için askeri kullanım, kalıp iyileştirme, Ebola ve MRSA gibi virüslerle mücadele, okulların, spor salonlarının, otobüslerin, trenlerin vs. genel dezenfeksiyonunu içerir.

SANDIA LABS Div tarafından MDF-500 üretimi ve satışı lisansı Temp-Coat Brand Product LLC ye aittir.  Bu, dünyanın en büyük biyolojik ve kimyasal laboratuvarıdır. Bu ürün, küçük kalıptan hardal gazı ve şarbon yoluyla her şeyi öldürmektedir. Biyolojik veya Kimyasal savaş sorunları durumunda ABD Ordusu için sahada kullanılmak üzere geliştirilmiştir. EPA tescilli bir kimyasaldır.

Yok ettigi mikroplardan bazıları: Küf, rotiferler, protozoa, algler, mantarlar, bakteri, virüsler, şarbon, bibergazı, MRSA virisü, Ebola virisü ve yok etmesi zor olan bir çok patojenler MDF 500 ile korunmaktadır.

1. MDF-200 / MDF-500®'in temel kimyası nedir?

MDF-200 / MDF-500®, iki ayrı kimyasal çözeltiden oluşur. A kısmı katyonik yüzey aktif maddeler, hidrotroplar, suda çözünür organik maddeler ve bazı inorganik tuzlardan oluşur. B kısmı% 3 ila% 7 arasında stabilize bir Hidrojen Peroksit çözeltisidir. Karışım dekontaminasyon sürecini kolaylaştıran çeşitli kimyasal bileşikler oluşturur.

2. MDF-200 / MDF-500® neden bu kadar etkili?

Formüldeki aktive bileşiklerden biri organik bir peroksijendir. Bu kimyasal, son MDF-200 / MDF-500®'de oluşturulan diğerleriyle birlikte, mikroorganizmalarla temas ettiğinde çeşitli reaksiyonlara neden olur. Karışımın eylemleri, ürünümüzdeki diğer kimyasallara izin veren organizmaların dış koruyucu tabakasında delikler açar. Organizmanın iç ozmotik basıncına sızar. Bu, yapının toplam çökmesine ve yine organizmaların yok olmasına neden olur. Kimyasal dekontaminasyon, MDF-200 / MDF 500®'in bir başka özelliğidir. Organik kimyasal kontaminasyon varlığında meydana gelen kimyasal yıkım, ayrışma ve nötralizasyon ile ilgili başka mekanizmalar vardır.

3. MDF-500® nasıl paketlenir?

MDF-500®, genellikle 4 Galon kutuda, 2 galon A parçasında ve 2 galon B parçasında paketlenmiştir. Ancak, DF-200 / MDF-500'ü çoklu konfigürasyonlarda paketliyoruz.

4. MDF-500® neden 2 parçalı bir çözümdür?

Bölüm A ve B, birbirleriyle karıştırıldıkları zaman birbirleriyle reaksiyona girmeye başlayacaktır. Genel olarak, karışımın artık geçerli olmaması için ürünü kullanmak için yaklaşık 12 saatiniz olacaktır. 2 bölüm formülünün sebebi budur. MDF-200 bizim 3 parça formülüdür.

5. MDF-200 / MDF-500®'yi nasıl uygularım?

MDF-200 / MDF-500® ULV (Ultra Düşük Hacimli) Soğuk Mist Sprey, Köpük veya Pompa Spreyi olarak uygulanabilir. Bir ULV püskürtücü, uygulama için en uygun maliyetli yöntemdir.

6. MDF-500® kapsama alanı nedir?

Bir galon MDF-200 / MDF-500® (Bölüm A'nın 1/2 galon ve B bölümü 1/2 galon) bir rezidansta 2500 ila 4000 fit kare olacak, bu her katın fiziksel ayak izidir. 9 ′ tavan, ticari bir uygulamada bu sayı yapıya ve içeriğe bağlı olarak 7500 m2 veya daha fazla büyüyebilir.

7. Bölüm A ve Kısım B karıştırıldıktan sonra MDF-200 / MDF-500® ne kadar süre etkin kalır?

MDF-200 / MDF-500® 12 saat aktif kalacaktır, bu süreden sonra karışık ürün kullanılmaması tavsiye edilir. Sadece kullanılacak ürün miktarını karıştırmanızı öneririz

8. MDF-200 / MDF-500® donabilir mi?

MDF-200 / MDF-500® uygularken, yapının sıcaklığının donma noktasının üzerinde tutulması gerekir. Bazen, nakliye sırasında veya donma sıcaklıklarının altında kalıyorsa, MDF-200 / MDF-500® freezleri kullanılmadan önce ürünü çözdürmeniz yeterlidir.

9. Hangi tip püskürtücü önerirsiniz?

ULV (Ultra Düşük Hacim) veya soğuk sis püskürtücüsünü öneririz.

Teknoloji Özeti

Kimyasal ve biyolojik savaş (CBW) tehdidine karşı korunmak için eksiksiz bir ulusal program, bu tür bir tehdide hızlı yanıt verebilecek unsurları içermelidir. Bir iç CBW saldırısı durumunda, iki ana nedenden dolayı alanı hızla dekontamine eden teknolojiler gereklidir. İlk olarak, olay yerine ilk müdahaleci, bu zayiatların tedavi edilip tahliye edilebilmesi için bölgeyi güvenli bir seviyeye hızla dekontamine edebilmelidir. İkincisi, etkilenen tesislerin hızlı ve tam bir restorasyonu, kritik ve pahalı ekipman kaybı olmaksızın zamanında yeniden kullanılmak üzere hazırlanabilmeleri için gereklidir. Sandia Ulusal Laboratuvarları (SNL), bu ulusal girişime, sulu bir decon formülasyonu geliştirerek yerel CBW tehdidiyle mücadele etmek için yanıt verdi.

Adres : Postane Mh. Neşeli Sk. No : 2/1 Tuzla - İstanbul / TÜRKİYE
E-Posta : info@vizyonendustriyelyalitim.com
Telefon:  216 446 00 04