Proje Lokasyonu: Limaş Liman Hizmetleri AŞ.
Proje Kapsamı: Beton Asit  Kuyuları ve Muhtelif Alanların Korunması
Ürünler: RUST GRIP ve Enomo Grip

RUST GRIP Nedir?

Havadaki nemi absorbe ederek kürlenen, sert, tek bileşenli poliüretan bir kaplama olarak bilinmektedir. Dayanıklılığı için metalik pigmentler yüklenerek kimyasal çözücülere ve asitlere karşı dayanıklılık göstermektedir.

RUST GRIP kürlenmeden sonra üstün yapışma ve esneklik özelliği gösteren koruyucu film kaplamasıyla birlikte kurşun bazlı boyaları ve asbest gibi zehirli materyallerinin üzerlerine kaplanarak en kapsüle etme özelliği ile patentlidir.

Basınçla yıkanmış, kurumuş paslı ve sağlam yapışmış önceki tüm çeşit ticari boyalar üzerine uygulanabilir. Çoğu durumda kumlama gerektirmez. Az veya orta dereceli bir pasın varlığı tercih edilir. MIL-PRF-3135 standardının gereksinimlerini karşılar.

RUST GRIP Kullanım Alanları

- Pas, kurşun bazlı boyalar ve diğer tehlikeli maddelerin enkapsülasyonu için kaplama olarak kullanılır.
- Metal, beton, ahşap vb. yüzeyleri güçlendirmek ve bozulmalarını önlemek için koruyucu kaplama olarak kullanılır.
- Köprüler, petrol platformları, çatılar ve diğer ticari ve endüstriyel yüzeyler üzerine minimal yüzey hazırlığı ile tek kaplama sistemi olarak kullanılır ve kıvılcımı engeller.

ENAMO GRIP Nedir?

İki parçalı alifatik poliüretan şeffaf ve renkli olabilen emayedir. Dış mekanlarda kullanıldığında bu eşsiz sert ve dayanıklı kaplama film tebeşir direncinin yanı sıra eşsiz parlaklık ve renk tutma özelliği gösterir.

ENAMO GRIP kabarma, bozulma ve darbe direncinin yanı sıra su ve neme, boyalara, asitlere, çözücülere ve kimyasallara karşı dayanıklıdır. Düzgün ve pürüzsüz bir yüzey için başlı başına bir yüzey olacaktır.

ENAMO GRIP  Kullanım Alanları

- Son derece dış dayanıklılık gerektiren mimari ve bakım çözümleri için; RUST GRIP ve MOIST METAL GRIP için son kat olarak;
- Dayanıklı ve uzun ömürlü kaplama gerektiren zeminlerde kaplama olarak kullanılır.
- Çok iyi alkali ve asit direnci gösterir. Herhangi bir solvent bazlı UV dirençli son kat gerektiğinde kullanılır.

Detaylı bilgi için [email protected] adresimize başvurabilirsiniz.