Akustik Hesaplamalar

Akustik hesaplamalar kapsamında kendi geliştirdiğimiz yazılımımız ile İstatistiksel Enerji-(SE)- ve Sonlu Elemanlar (FE) yöntemleri kullanılarak havadan ve yapıdan kaynaklanan gürültü değerleri belirlenmektedir. Platformun 3 boyutlu yapısal modeli oluşturulduktan sonra; Analizler için gürültü kaynakları, yalıtım tanımları ve hatta havalandırma sistemleri tanımlanır. Ayrıca özellikle makine temellerinin tasarımında istenilen yapı empedans karakteristiğini sağlamak amacıyla empedans analizleri de yapılmaktadır.
 

Advens Hakkında

ADVENS Mühendislik üstün teknolojisi, kaliteli ve dinamik ekibiyle başta Savunma, Denizcilik olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir. Firmamız 2019 yılında Türkiye'nin en büyük teknoloji Teknoparkı İstanbul Teknopark'ta kurulmuş olup, uygulama aşamasındaki üslerden biri olan NATO Tesis Güvenliği sertifikasyon ofisi İstanbul merkezli olup, yüksek gizlilikle projeler üzerinde çalışmaktadır.


Ulusal ve uluslararası endüstrilere hizmet veren ADVENS Mühendislik, önemli ihracat projelerine sahip olup, uluslararası ve kendi geliştirdiği teknolojilerle ileri mühendislik çözümleri sunmaktadır. Bu bağlamda Ar-Ge çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor, yenilikçi vizyonumuz doğrultusunda yeni yöntem ve çözümler üretiyoruz. İleri mühendislik araçlarını kullanarak teknolojiyle aranızda köprü görevi görüyoruz.