MDF 500 Catrina kasırgasından sonra her türlü pis su ve kanalizasyon tarafından kirletilen hastane , okul, kreş, fabrika , devlet tesisleri, evler gibi alanların virüs bakteri mikrop küf ve mantarlardan temizlenmesi amacıyla USA federal  hükümeti tarafından yapılan istek üzerine, SANDIA devlet laboratuvarları tarafından geliştirilmiş ve askeri biyolojik saldırılarda bile etkili olan bir üründür.

Ürünün patent haklar SPANWORLD ve SANDIA devlet laboratuvarlarında dır.

Dekontaminasyon ve dezenfeksiyon için önemli bilgiler,

Dünya genelinde MDF-500 ile büyük başarılar elde edilmiştir. Kullanım alanları, biyolojik ve kimyasal silahlar için askeri kullanım, mantar temizleme, CORONA , Ebola ve MRSA gibi virüslerlerin 60 sn de imhası, okulların, spor salonlarının, otobüslerin, trenlerin vs. genel dezenfeksiyonunu ve dekontaminasyonunu içerir.

SANDIA LABS Div tarafından geliştirilen ürünün üretimi ve satışı lisansı DECICOAT T35 Brand Product LLC ye aittir.  SANDIA LABORATORIES dünyanın en büyük biyolojik ve kimyasal laboratuvarıdır. Bu ürün,  hardal gazı, mantarlar, şarbon mikrobu ve her tür virüsü DEKONTAMİNE eder.  Biyolojik veya Kimyasal savaş sorunları durumunda ABD Ordusu için sahada kullanılmak üzere kullanımı kabul edilmiştir.

Amerika birleşik devletlerinde Çevre Koruma ajansı EPA tarafından tescilli bir kimyasaldır.

Yok ettigi mikroplardan bazıları: Küf, rotiferler, protozoa, algler, mantarlar, bakteri, virüsler, şarbon, bibergazı, MRSA virisü, Ebola virisü ve yok etmesi zor olan bir çok patojenler MDF 500 ile korunmaktadır.

1. MDF MDF-500®'in temel kimyası nedir?

MDF MDF-500®, iki ayrı kimyasal çözeltiden oluşur. A kısmı katyonik yüzey aktif maddeler, hidrotroplar, suda çözünür organik maddeler ve bazı inorganik tuzlardan oluşur. B kısmı% 3 ila% 7 arasında stabilize bir Hidrojen Peroksit çözeltisidir. Karışım dekontaminasyon sürecini kolaylaştıran çeşitli kimyasal bileşikler oluşturur.

2. MDF MDF-500® neden bu kadar etkili?

Formüldeki aktive bileşiklerden biri organik bir peroksijendir. Bu kimyasal, son MDF MDF-500®'de oluşturulan diğerleriyle birlikte, mikroorganizmalarla temas ettiğinde çeşitli reaksiyonlara neden olur. Karışımın eylemleri, ürünümüzdeki diğer kimyasallara izin veren organizmaların dış koruyucu tabakasında delikler açar. Organizmanın iç ozmotik basıncına sızar. Bu, yapının toplam çökmesine ve yine organizmaların yok olmasına neden olur. Kimyasal dekontaminasyon, MDF MDF 500®'in bir başka özelliğidir. Organik kimyasal kontaminasyon varlığında meydana gelen kimyasal yıkım, ayrışma ve nötralizasyon ile ilgili başka mekanizmalar vardır.

Teknoloji Özeti

Kimyasal ve biyolojik savaş (CBW) tehdidine karşı korunmak için eksiksiz bir ulusal program, bu tür bir tehdide hızlı yanıt verebilecek unsurları içermelidir. Bir  CBW saldırısı durumunda, iki ana nedenden dolayı alanı hızla dekontamine eden teknolojiler gereklidir. İlk olarak, olay yerine ilk müdahaleci zayiatların tedavi edilip tahliye edilebilmesi için bölgeyi güvenli bir seviyeye hızla dekontamine edebilmelidir. İkincisi, etkilenen tesislerin hızlı ve tam bir restorasyonu, kritik ve pahalı ekipman kaybı olmaksızın zamanında yeniden kullanılmak üzere hazırlanabilmeleri için gereklidir. Sandia Ulusal Laboratuvarları (SNL), bu ulusal girişime, özel bir decon formülasyonu geliştirerek yanıt verdi.